Back

Linka sociální asistence LIA pro občany Ukrajiny

Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s Modrou linkou, z.s. (členem ČAPLD) a Oblastním spolkem Českého červeného kříže Prahy 1 od čtvrtka 18. srpna 2022 zřizují linku sociální asistence LIA pro občany Ukrajiny na území ČR. Hlavním cílem je poskytnout této skupině lidí informace i podporu.

Linka je realizována bezplatně na čísle 800 60 10 20, a to hned v několika jazycích.

Linka sociální asistence LIA je dostupná pro volající v níže uvedených časech, jazycích a je rozdělena na dvě části. Na linku krizovou, která poskytuje psychickou podporu a pomáhá lidem stabilizovat se v této náročné době, a na linku sociálního poradenství zaměřenou na zodpovězení otázek z oblastí potřebných pro život v ČR.

Po zavolání na číslo 800 60 10 20 volající může volit číslo 1, na kterém je poskytována Modrou linkou, z.s. krizová intervence v ukrajinštině či ruštině, a to v těchto časech:

  • Pondělí–pátek od 8:00 do 12:30 a od 16:00 do 21:00
  • Sobota–neděle od 12:30 do 17:00

Pokud volající zvolí číslo 2 bude přesměrován do části sociálního poradenství (zajišťovanou Oblastním spolkem ČČK Praha 1) pro informace o sociální oblasti v ČR. Zde může zvolit, zda potřebuje informace v češtině, ukrajinštině, ruštině, romštině či maďarštině. Provozní doba této části je:

  • Pondělí–pátek od 9:00 do 17:00

Více v tiskové zprávě Ministerstva práce a sociálních věcí a na webových stránkách Linky Lia.